0541 185 86 81

info@leafitsaglik.com

Pazartesi - Cumartesi 10.00 - 19.00

ödem savar çay

Yemeğin fazla kaçırıldığı günler ardından veya diyette kilo vermenizin durduğu zamanlarda başvurabileceğiniz bir çay tarifi ile karşınızdayız. Ananasın sap kısmında bulunan bromelin maddesi sayesinde ananasın ödem atıcı etkisinden yararlanmak mümkün olup Ananaslı Ödem Savar Çay ile hafifliği hissedebilirsiniz.

Ananaslı Ödem Savar Çay İçin Malzemeler

  • 1 adet ananas (ananasın kabuk kısmı ve iç kısmı da kullanılacaktır)
  • 2 poşet yeşil çay

Yapılışı

Kaynatma işlemi öncesinde ananas kabuklarını bir saat kadar tuzlu suda bekletin. Bekletme ardından ananas kabuklarını ve sap kısmını bir tencerede kaynatın. Su kaynamaya başladıktan beş dakika sonra tencereyi ocaktan alın ve kabukları çıkartın. 

Bir dilim ananası küçük parçalar halinde kesin ve birer birer buz kalıplarına koyun. Kaynatmış olduğunuz ananas suyunu kalıplara dökün ve dondurun. Önceden demlediğiniz ve soğuttuğunuz yeşil çayınız içerisine hazır olan dondurulmuş ananaslı buzlarınızdan atın ve hazır. 

Günde 2- 3 kupa kadar içebileceğiniz bu tarifi seveceğinize eminiz. Kalp ilacı veya kan sulandırıcı kullanan kişilerin çay tüketiminden önce doktora danışması gerekir. Hamile kadınların için tüketimine yeşil çay içeriğinden dolayı dikkat edilmelidir. 

Ananaslı tariflerden hoşlanan kişiler için “Ananaslı Fit Cheesecake” tarifine de göz atmalarını öneririz. 

Blog’dan En Son Haberler

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir