0541 185 86 81

info@leafitsaglik.com

Pazartesi - Cumartesi 10.00 - 19.00

kurumsal beslenme danışmanlığı
Bir şirketin başarısı, çalışanlarının motivasyonundan ve tam verimle çalışmalarından gelir. Profesyonel bir kurum, çalışanlarının sadece iş saatleri içerisindeki mutluluğunu değil, genel olarak yaşamındaki mutluluğu ön planda tutar. Bu noktada da personeline sunduğu imkan ve kaynakları geliştirmeye yönelik çalışır. Bundan dolayı birçok profesyonel şirket kurumsal beslenme danışmanlığı desteği almaktadır. Bir insanın mutluluğu ve kendine ayırdığı zaman eş orantılı artmaktadır. Kendinize ayırdığınız zaman sizi mutlu hissettirirken, mutluluğunuzun artması ile birlikte kendinizle daha çok ilgilenmeye başlarsınız. Bu durum hem günlük hayatınızdan hem de iş hayatınızdan daha çok keyif almanızı sağlarken, aynı zamanda daha yüksek enerji ile çalışmanızı ve yaşamanızı sağlar. Sağlıklı beslenmek ve bir kişinin sağlığına yönelik bilinçlenmesi, kişiye mutluluk veren büyük etkenlerden biridir. Ne yediğiniz, ne içtiğiniz, spor yapıp yapmadığınız veya sağlığınız ile ilgili bilgi sahibi olmaya başlamanız hormon seviyelerini değiştirdiği gibi, sağlık örüntünüzü, ruh halinizi ve günlük enerjinizi de değiştirir. Tüm bunlara bağlı olarak da bir şirketin çalışanlarının sağlığı ve beslenmesi üzerinde bilinçlenmesi de şirketin genel günlük motivasyonunu ve çalışma performansını arttırır. “Kurumsal beslenme danışmanlığı nedir?” sorusunun detaylı bir şekilde cevaplanması ile profesyonel bir şirket için önemi derinlemesine anlaşılacaktır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Şirket diyetisyenliği, aynı anda birden fazla kişinin sağlığı üzerinde olumlu dokunuşlar yapan özel bir sistemdir. Kurum diyetisyenliği, çeşitli kollara ayrılan bir danışmanlıktır. Şirketinizin mutfağı varsa ve çalışanlarınıza günlük olarak yemek sunuyorsanız, kurumsal beslenme danışmanlığı kapsamında kurum diyetisyeni tarafından besin değerleri hesaplanan günlük yemek listeleri oluşturulur. Bu liste hazırlanırken şirket çalışanlarının günlük ihtiyacı olan ortalama enerji miktarları hesaba katılır ve liste şirket bütçesine uygun olacak şekilde hazırlanır. Bu sayede çalışanlarınız yedikleri yemeklerin besin değerlerini öğrenirken, karbonhidrat-yağ-protein açısından sağlıklı ve dengeli dağılıma sahip olan günlük yemek menülerine ulaşabilirler. Bir diğer danışmanlık kolu ise kurumsal diyetisyen tarafından kontrol edilen bireysel beslenmedir. Bu noktada şirket büyüklüğünüze bağlı olarak haftada bir – iki, veya iki haftada bir veya haftada iki olacak şekilde şirketinize danışmanlık vermeye başlayan diyetisyenimiz tarafından düzenli ziyaretler gerçekleştirilir. Burada isteyen çalışanlarınıza bireysel diyetisyen hizmeti verilir ve düzenli kontrolleri sağlanır. Çalışanlarınızın zayıflama, kilo verme veya sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenme süreçleri yakından takip edilir. Son olarak ise isteğiniz doğrultusunda merak edilen veya güncel konular kapsamında şirket çalışanları için sağlıklı beslenme üzerine seminerler düzenlenir. Kurum diyetisyeni tarafından verilecek olan bu seminerlerde soru cevap sohbetleri de yapılır ve bu sayede çalışanlarınızın interaktif bir etkinlik içerisinde olmaları sağlanır. Kurumsal beslenme danışmanlığı, sayesinde daha sağlıklı ve sağlık konusunda bilinçli bir ekiple çalışmanız mümkün olur.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Ücretleri

Kurumsal beslenme danışmanlığı ücretleri şirket büyüklüğü ve talep edilen hizmetlere göre çeşitlilik gösterir.  Daha detaylı bilgi ve ücretsiz ön görüşme için iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı, motivasyonu yüksek ve başarı dolu günlere sahip bir şirket olmanız dileğiyle, görüşmek üzere.