0541 185 86 81

info@leafitsaglik.com

Pazartesi - Cumartesi 10.00 - 19.00

Kadıköy'de sağlıklı yemek yerleri

Kadıköy’e gezmeye gidildiğinde yapılan aktivitelerden biri de yemek yemek oluyor. Çok sayıda restoranın bir arada bulunduğu bir bölge olan Kadıköy, fast food gıdaların, yöresel lezzetlerin ve alışılmışın dışında yemeklerin servis edildiği mekanlara ev sahipliği yapıyor. Yemek çeşitliliği bu kadar çokken, diyet yapan kişiler diyet listelerine uygun bir yemek bulmakta zorluk çekebiliyor. Ancak Kadıköy’de sağlıklı yemek yerleri bulmak da mümkün olup diyete uyumlu yemeklere erişim sağlanabilir. Kadıköy diyet yemek yerleri araştırılırken aşağıda bahsedilecek olan restoranlar değerlendirilebilir.

My Chef

Kadıköy sağlıklı yemek seçenekleri denilince akla gelen restoranlardan biri My Chef oluyor. Bahariye Caddesi’ne çıkarken sağ tarafta kalan bu mekân geniş menüsü ile her damak tadına uygun yemeğin bulunabileceği bir yerdir. Menüsünde yer alan diyet yemek seçenekleri ise diyet dışına çıkmadan lezzetli yemekler bulabilme imkânı sunar. My Chef’te arkadaşlarla veya ailecek doyurucu yemekler yenirken menüde yer alan fit lezzetler sayesinde diyetle uyumlu kalmak mümkündür.

Adres: Caferağa, Sakız Gülü Sok. No:24, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 330 45 87

BigChefs Moda Teras

Zincir restoranlardan biri olan Big Chef Kadıköy diyet restaurant denilince akla gelen adreslerden bir diğeridir. Menüsünde yer alan diyet yemekleri seçenekleri sayesinde düşük kalorili, az yağlı ve doyurucu yemeklere erişim sağlanabilir. Zengin menüsü sayesinde damak tadına uygun bir seçenek rahatça bulunabilir. Big Chef’te lezzetli ve sağlıklı yemekler yerken eşlik eden manzara da dikkat çekicidir. Moda sahiline tepeden bakan mekân misafirlerine keyifli bir deniz manzarası sunar. Akşam saatlerinde manzaraya eşlik eden gün batımı ise mekânın yoğun ilgi görmesine neden olur. Bu nedenle özellikle yaz dönemlerinde güzel bir masada oturmak için sıra beklenebileceği unutulmamalıdır.

Adres: Caferağa, Moda Mektebi Sok. No: 1, 34790 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0850 215 5022

İkinci Meze & Bowl

Havalarda ısınmışken daha küçük porsiyonlarda aromatik yemekler yemek isteyenler için zeytinyağlı mezeler cazip hale gelebilir. İkinci Meze & Bowl isminden de anlaşılacağı üzere mezeleri ile ön plana çıkan mekanlardan biridir. Oluşturacağınız zeytinyağlı meze tabağı ile lezzetli ve hafif bir yemek yiyebilirsiniz. Mezelerin yanında dilerseniz mekânın özel çorbalarından tercih edebilirsiniz. Moda yolu üzerinde bulunan bu sevimli yer, samimi ortamı ve lezzetli mezeleri ile sıkça uğrayacağınız adreslerden birine dönüşebilir.

Adres: Caferağa, Ağabey Sok. no:35/a, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 821 24 42

Fatoş’un Mutfağı

Özellikle Kadıköy’de yaşayan gençlerin sevdiği adreslerden biri olan Fatoş’un Mutfağı samimi ortamı ve lezzetli ev yemekleri ile ön plana çıkıyor. Anne yemeği özleyenlerin veya evde yemek yapmayanların sıkça gittiği bu mekânda her gün taze ev yemeği seçenekleri bulunuyor. Diyet listenizde zeytinyağlı sebze yemeği yer alıyorsa Fatoş’un Mutfağı’nda tam da ihtiyacınız olan yemek seçeneklerini bulabilirsiniz. Sebze yemeklerinin haricinde et yemekleri ve çorba gibi diğer ev yemeklerine de yine burada erişim sağlayabilirsiniz.

Adres: Caferağa, Kadife Sok. No:40, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 330 88 83

Veganarsist

Vegan ve vejetaryen lezzetler üzerine kurulan Veganarsist, Kadıköy’ün ön plana çıkan mekanlarından biridir. Dileyenler sadece kahve içmek için burayı tercih ederken içerisinde bulunan özel lezzetlere bir göz atılabilir. Doyurucu, sağlıklı ve vegan bir yemek arayışında olan kişiler tüm isteklerine Veganarsist sayesinde ulaşabilir. Farklı salataları ile dikkat çeken yerde salata sevmeyen kişiler bile hoş bir lezzetle tanışabilir. Kadıköy diyet restaurant için Veganarsist doğru önerilerden biri olacaktır.

Adres: Osmanağa, Canan Sok. 20/A, 34714 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 418 78 53

Kadıköy gezisi ardından Bağdat Caddesi’ne de gidecek olanlar dilerlerse Bağdat Caddesi’nde diyete uygun yemekler servis eden mekanlara da bir göz atabilirler.

Blog’dan En Son Haberler

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir