0541 185 86 81

info@leafitsaglik.com

Pazartesi - Cumartesi 10.00 - 19.00

Sizce sağlıklı yaşamak ve yaşam kalitenizi arttırmak sadece beslenmekten mi oluşur?

Cevap başlangıç için beslenme olabilir ancak spor, yaşam şekli, sosyal hayat ve yapılan aktiviteler sağlıklı yaşamı destekleyen ve yaşam kalitesini arttıran önemli etkenler arasındadır. Ruh ve bedenin aynı anda doygunluğa ulaşması ise yaşam kalitenizi arttırmada önemli bir noktadır.

Günlük hayatımızdaki iş, şehir stresi, çevre kirliliği gibi etkenler ruh sağlığımızı olumsuz etkileyerek kendimizi daha yorgun hissetmemize ve buna bağlı olarak yaşam kalitemizin düşmesine neden olabilir. Genetik faktörlerden kaynaklı olarak gelen hastalıklar veya hastalık riskleri, yaşam şeklimize bağlı olarak gelişebilecek olan hastalıklar, kullandığımız ilaç tedavilerinin vücudumuzda yarattığı tahribatlar, hem sağlığımızı hem de yaşam kalitemizi düşüren diğer önemli etkenler arasındadır. Peki, bu olumsuz etkenleri Bütüncül Beslenme Danışmanlığı ile ortadan kaldırabileceğimizi veya etkilerini azaltabileceğimizi söylesek ne düşünürdünüz?

Bütüncül Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Ruh ve bedeninizin bütün olduğu gerçeğiyle yakından tanışmanın mutluluğu ile strese ve genetik faktörlere meydan okuyabilirsiniz!

En baştaki sorumuzun cevabına geri dönmek gerekirse, söylediğimiz gibi sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak, bu süreçte atılacak ilk önemli adımlardan biridir ve bütüncül beslenme danışmanlığının temelini oluşturur. Ardından çeşitli diğer faktörler ile bu süreç desteklenerek bütüncül kelimesinin önemi devreye girer. Size uygun meditasyon tavsiyeleri ve bitkisel kürler (gerek çay gerekse bitkisel yağlar) ile sağlıklı beslenme süreciniz desteklenir. Bu sayede sağlık problemlerinizin üzerinden gelebilir, tedavilerinizi destekleyebilir ve sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz. Sağlıklı kilonuza kavuşmanızın yanı sıra ruh ve beden sağlığınızın bütünlüğünün farkına varıp her ikisini de aynı anda geliştirebilirsiniz.

Bütüncül beslenme danışmanlık süreci diyetisyenlerimizden birinin süreç boyunca gerek sağlıklı beslenme programları gerekse meditasyon önerileri ile sizlere bütüncül beslenme konusunda yol göstermesine dayanır. Hem bedeninizi hem de ruhunuzu beslediğiniz bu süreçte, haftada bir veya iki hafta bir yüz yüze seanslar gerçekleştirilir. Burada vücut analiziniz takip edilirken, süreç üzerine sohbetler gerçekleştirilir ve gerek antioksidan gerekse antienflamatuvar beslenme gibi çeşitli beslenme tiplerine uygun olan spesifik tarifler ile beslenmeniz zenginleştirilir.

Birer Fitoterapi uzmanı olan diyetisyenlerimiz günlük beslenmenizi bitkilerden gelen şifa ile destekler. Aromaterapik yöntemlerin yanı sıra bitkisel çay veya tonik tarifleri ile yaşam kalitenizin arttırılması sağlanır. Böylece hem ruhunuz hem de bedeniniz tam doygunluğa ulaşır!

Yaşam kalitenizi arttıracak bütüncül beslenme danışmanlığı hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak veya randevu oluşturmak için bizlerle buradan iletişime geçebilirsiniz. Bedeninizin ve ruhunuzun mutlulukla dolduğu günler dileriz.